131.FC Slovácko911:209
    14SFC Opava99:187
    15SK Sigma Olomouc99:186
    16FK Dukla Praha96:203
    Matchweek 8 | Sunday 16/09/2018, 18:00 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

Goals

Attendance: 5 627 (69 % of stadium capacity 8 121) | Referees: M. Zelinka - J. Paták, P. Caletka (E. Marek)
    Report

Slavia sice nastoupila bez zraněných opor Škody, Sýkory, Jugase nebo Deliho, ale na výkonu hostů to vidět nebylo a Pražané od začátku potvrzovali roli jasného favorita. Skóre mohl otevřít v 18. minutě Tecl, který však na Hušbauerův centr jen o centimetry nedosáhl.

Ve 26. minutě se hosté dočkali, když se po rohovém kopu prosadil Kúdela. O dvě minuty na to nadělala nečekané problémy domácímu brankáři Daňkovi střela Coufala. Po půlhodině hry se už obránce Slavie prosadil. Zmrhal k němu prodloužil míč a Coufalův volej si Daněk smolně srazil do branky.

Domácí bojovali a mohli i snížit, ale Daníček se ani nadvakrát neprosadil. Z protiútoku mohl přidat třetí branku Tecl, jeho pokus však Daněk reflexivně vykopnul.

Po přestávce jako první zahrozili domácí, jenže Janoškova rána skončila pouze na tyči. Naopak se opět prosadila Slavia, když Hušbauer sebral míč Divíškovi, našel rozběhnutého Tecla a ten se tentokrát nemýlil. Slovácko se nevzdávalo, ale Juroškův pokus tentokrát zastavilo břevno.

Domácí se přeci jen dočkali, když v 82. minutě Kúdela fauloval pronikajícího Rezka a nařízenou penaltu proměnil kapitán Slovácka Daníček. Slavia tak v lize venku inkasovala po 758 minutách a překonala dosavadní maximum, které v roce 1997 zaznamenala Sparta (725 minut).

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 82. Daníček (pen.) – 26. Kúdela, 30. Coufal, 56. Tecl.
    Rozhodčí: Zelinka – Paták, Caletka.
    ŽK: Hofmann, Daníček, Kubala – Bořil.
    Diváci: 5627.

Slovácko: Daněk – Šimko, Hofmann, Divíšek (71. Reinberk) – Petr (55. Rezek), Kalabiška (65. Sadílek), Juroška, Janošek, Havlík, Daníček – Kubala. Trenér: Kordula.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela (83. Frydrych), Ngadeu, Bořil – Souček, Hušbauer (73. Baluta) – Stoch, Traoré, Zmrhal – Tecl (76. Matoušek). Trenér: Trpišovský.